Τα φώτα στο ντέρμπι για Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό («Χ» η ΑΕΚ)

«X» (πάλι) η ΑΕΚ – 2-2 με τον Ατρόμητο

Το μεγάλο παιχνίδι στο Φάληρο ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό είναι αυτό που ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα της αγωνιστικής της Super League.
Ο Ολυμπιακός, λίγες ημέρες μετά την ισοπαλία με την Αστάνα επιστρέφει στις εγχώριες διοργανώσεις θέλοντας να πάρει μια ακόμη νίκη φέτος σε ντέρμπι για να αυξήσει τη διαφορά του στην κορυφή της βαθμολογίας.
Από την πλευρά του ο Παναθηναϊκός, προέρχεται από την ήττα στο παιχνίδι με την Σταντάρ Λιέγης, δεν έχει τον Μάρκους Μπεργκ στη διάθεσή του ωστόσο γνωρίζει πως με ήττα θα χάσει το μεγαλύτερο μέρος των πιθανοτήτων του για την κατάκτηση τοπυ τίτλου.
Το παιχνίδι ξεκινά στις 19:30 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports 1.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας
Παναιτωλικός-Λάρισα 15:00 NS2
Κέρκυρα-Βέροια 17:15 NS3
Πανιώνιος-ΠΑΟΚ 17:15 NS2
Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 19:30 NS1

«Μπλόκο» στη Λιβαδειά για την Ξάνθη

Η Ξάνθη προηγήθηκε και βρέθηκε κοντά στη νίκη στην έδρα του Λεβαδειακού, όμως το γκολ του Ουόν στο 80′ «έκοψε» την όρεξη στους Ακρίτες (1-1).

Με δύο κεφαλιές ανατροπή ο Ελευθερόπουλος

Ο Αστέρας Τρίπολης πήρε μία τεράστια εκτός έδρας νίκη, πρώτη στη σεζόν, επικρατώντας 2-1 στα Γιάννινα του τοπικού ΠΑΣ και μάλιστα με ανατροπή μέσα σε μόλις έξι λεπτά!

Ο Μοράις: είδε βελτίωση της ΑΕΚ!

Ο Ζοζέ Μοράις βάλθηκε να τους «τρελάνει» όλους καθώς λίγα λεπτά μετά τη νέα γκέλα της ΑΕΚ, αυτή τη φορά κόντρα στον Ατρόμητο (2-2), έκανε λόγο για βελτίωση της ομάδας του!